Сучасні шкільні бібліотеки світу



Шкільна бібліотека у Кембриджі
«Ми дивимося на навчальний простір в цілому, усвідомлюючи, що діти можуть навчатися не тільки у класах-коробках, але будь-де. Ми вирішили, що бібліотеки повинні бути чимось більшим, ніж рядами книжкових полиць, більшим, ніж місцем, де діти змушені сидіти, читати і зберігати спокій під суворим наглядом хранителів книг — бібліотекарів», -   говорить Саймон Армітідж, член вищого керівництва фундації Стівена Перса.
Бібліотека для учнів початкової школи  складається із закритого простору з купою затишних куточків для читання наодинці та відкритого простору зі спеціальним місцем для читання вголос (storytelling place). У коридорі, який веде до бібліотеки, стоїть книга, що символізує присутність історії у шкільних коридорахзвичайних поличок та парт у новій бібліотеці немає: меблі — це велетенські літери.  На стінах, замість портретів письменників, цитати з повісти  англійської письменниці Філіппи Пірс, а посеред однієї з кімнат стоїть ліхтар, точно такий, як у книзі Клайва Стейплза Льюїса «Лев, Біла Відьма і шафа».
Одним з цікавих нововведень у кембриджській шкільній бібліотеці є відсутність звичайних підручників. Усі науково-популярні книги знаходяться у класах, а на поличках бібліотеки — тільки пізнавальна та розважальна література у вільному доступі.

 

Бібліотека підготовчої школи у Лондоні



Проблему відсутності бібліотеки, керівництво підготовчої школи Розендаля вирішило за допомогою червоного двоповерхового автобуса — найпопулярнішого символу Лондона. Проєкт літературного автобусу підготували Кейт Горелі. На перший погляд, нічого надзвичайного у ній немає, але спробуйте уявити собі велетенський червоний автобус з купою книжок та зручних місць для читання у шкільному дворі. Невже дітям не захочеться бодай раз зайти туди?
До речі, відвідувати бібліотеку можуть не тільки учні школи. Щосереди з 15:30 до 16:30 літературний автобус відкритий для усіх охочих.
Сад історій у Корнуолі


Сад Історій (story garden) —  особливий літературний простір для дітей. Натхеннням для його творців послугував проект Едем —  ботанічний сад у графстві Корнуол. Маючи невеликий бюджет (близько 15 000 доларів) і порожнє приміщення 1960 року, вчителі Академії Нанслоу та місцева влада Корнуола вирішили створити шкільний Сад Історій, покликаний популяризувати читання серед дітей.
Будиночок хоббітів, у якому проводять читання, павутиння Шарлотти, ліхтар (що ж то за літературний світ без Нарнії?), шахи із Задзеркалля, казковий палац, чарівні рослини, сцена і навіть театральні костюми — Сад Історій містить усе, щоб з головою поринути у літературний світ.
Бібліотека школи Дейма Бредбері у Сафрон-Уолдені


Серцем шкільної бібліотеки у підготовчій школі Дейма Бредбері після реконструкції стало Дерево Знання, яке одночасно слугує і центральним книгосховищем, і місцем для читання. Як і очікувалося, Дерево Знання привернуло увагу учнів не тільки до бібліотеки, але й до читання.
Шкільна бібліотека у Фредериксхавні


«Усі шляхи ведуть до бібілотеки!» — саме таким мав би бути девіз школи у Фредериксхавні. Бібліотека у вигляді червоної піраміди майя, знаходиться у самісінькому центрі приміщення (ось воно, справжнє серце школи!), на перетині всіх основних шляхів, що служить посиленню її ролі у шкільному житті дітей.

Бібліотека початкової школи у Конкорді
Зразком чудової роботи архітекторів є й бібліотека початкової школи

у місті Конкорд.















Немає коментарів:

Дописати коментар