пʼятниця, 12 травня 2023 р.

Ігор Костецький







 

Цікаві факти Стефаник Василь Семенович


 

Микола Хвильовий



 

Видавництво "Ірбіс Комікси"

 Видавництво "Ірбіс Комікси" об'єднує однодумців, які вважають, що комікси та графічні романи - це неймовірно цікавий та ефективний спосіб пізнання нового і корисного. "Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати" - так вважають поціновувачі коміксів та графічних новел. Читання коміксів та графічних новел корисне для дітей тим, що рівномірно активізує дві півкулі мозку, поліпшуючи вміння читати і породжуючи цікавість до цього процесу. А ще комікси неймовірно розвивають уяву. Дякуємо "Ірбіс Комікси" за подарунок для наших юних читачів




Цікаві факти з життя Панаса Мирного

 




четвер, 11 травня 2023 р.

Гроно (літературна група)

 «Ґро́но», також трапляється написання «Гроно» — літературна група, утворена на «руїнах» «Музагета» в Києві в 1920 р. за ініціятивою Валер'яна Поліщука при редакції газети «Більшовик». До складу входили: В. Поліщук, Павло ФилиповичДмитро ЗагулМикола ТерещенкоҐео ШкурупійГригорій КосинкаМикола Любченко.

«Ґроно» відмежувалося од «пролеткульту» з його масовізмом та партійним диктатом творчості. «Ґроновці» вважали мистецтво не ідеологічним чинником, а специфічним інструментом духовного спілкування між людьми. У творчості дотримувалися власного методу, названого «спіралізм», що поєднував риси футуризму та імпресіонізму. Загалом ідейна платформа, як і сама група, була досить аморфна, проте пізніше її учасники стали членами груп, що орієнтувалися на «високе» мистецтво.

Випустило літературно-мистецький збірник під тією ж назвою — «Ґроно» (1920).

Через рік група розпалася, бо була дуже неоднорідною, однак вона стала колискою для розвитку дуже різних стильових тенденцій. Це засвідчив і альманах «Вир революції», видрукований В. Поліщуком 1921 р. в Катеринославі

Україна стала членом ЮНЕСКО


Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО або UNESCO) є міжнародною організацією, спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй, у співпраці членів-держав у галузі освіти, науки, культури, сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охорони пам’яток культури тощо. На початок 2013 року кількість країн-учасниць становило 195 держав. Україна стала її членом 12 травня 1954 року.
На честь ЮНЕСКО названо астероїд 274300 ЮНЕСКО, відкритий в Андрушівський астрономічній обсерваторії України.
Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, Статут ЮНЕСКО був підписаний 16 листопада 1945 року. Тоді ж була створена підготовча комісія. Статут був підписаний представниками 37 держав з 44, присутніх на зустрічі і вступив в силу після того, як був ратифікований 20 державами. 4 листопада 1946 року в Парижі відбулася перша сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, в якій взяли участь представники 30 держав.
На сьогодні список місць всесвітньої спадщини ЮНЕСКО представляє вже готовий путівник по світу. Найсуворіші критерії, за якими пам’ятки планети потрапляють в цей список - гарантія того, що в будь-якому з цих місць варто побувати. Звичайно далеко не кожна пам’ятка відома основній масі туристів і не тільки, наприклад, за підсумками порівняння запасів найчистішої води на планеті, що проводилося під егідою ЮНЕСКО в 122 країнах світу - Фінляндія є провідною державою в цьому питанні.
За статистикою ЮНЕСКО, письменник Жюль Верн - самий «перекладений» автор в світі. Його книги були надруковані на 148 мовах. Культурних пам’яток ЮНЕСКО понад 760.
ЮНЕСКО як спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй сприяє зміцненню миру, подолання бідності, сталому розвитку і міжкультурному діалогу за допомогою освіти, науки, культури, комунікації та інформації.